субота, 30 листопада 2024 р.

Інноваційні підходи до навчання

 
   Сучасний урок мистецтва це не тільки про творчість, а на сам перед про креатив і особливе мислення. Дизайн мислення – це унікальна методологія розв’язування проблем, яка поєднує генерацію ідей, творчість і практичні рішення. Ці навички є ключовими для будь-якої професії майбутнього та життя загалом. Дизайн-мислення є потужним інструментом, який допомагає дітям не лише розвивати свої творчі здібності, але й формувати соціальні навички. Завдяки цьому підходу діти стають творцями, готовими змінювати світ на кращеДизайн-мислення для дітей стає способом навчитися думати нестандартно, працювати в команді й знаходити рішення навіть у складних ситуаціях.
   Саме тому в нашій школі впроваджується   діяльнісний підхід до навчання  на уроках мистецтва з набором Tinkering toolkit. З цим набором  зручно створити макет, який можна протестувати аби оцінити рішення проблеми застосувати свої ідеї на практиці та проаналізувати їх: що не було враховано, як можна покращити суть ідеї. 
  Напередодні Різдвяних свят учні  та учениці 5 класів  працювали над  створенням механізму для Різдвяної Звізди використовучи шестирні - колеса, які передають рух.
    
    

   

Музейний (не)урок


   
     Урок в музеї - це не лекція.   Діти змінюються з пасивних відвідувачів на активних користувачів музейних ресурсів. А квест в музеї - це ще й пошукові  питання і завдання, самостійне дослідження музейних експонатів.      Саме такий урок- квест  відбувся в Національному музеї ім.А.Шептицького для  учнів 8-Б класу. Також в рамках Львівського тижня скульптури 2024  учні мали нагоду відвідати інтерактивну виставку робіт Володимира Семківа "Kindergarten". Його скульптури подібні до персонажів казок. Одночасно нагадують іграшкових дітей. А ще викликають асоціації з недитячими випробуваннями й травмами, які переживає сучасне суспільство.



вівторок, 19 листопада 2024 р.

Проєктна робота на уроках мистецтва

 
  Досліджували унікальну культуру цивілізації Майя, зокрема їхню складну систему календарів, яка свідчить про високий рівень астрономічних знань та математичних обчислень цього народу.      
  Застосували знання з історії, математики та  астрономії  для розуміння та відтворення календаря Майя. Працювали в команді та розподіляли завдання.
  Створили астрономічний календар, на основі календаря Майя.  Використали Знаки зодіаків, планети- управителі, які пов'язані з ними,  систему числення Майя.







четвер, 14 листопада 2024 р.

STEАM та медіаграмотність: навчись аналізувати світ

 
    Академія української преси влаштувала справжнє інтелектуальне змагання серед вчителів, яке завершилося 11 листопада 2024 року. Освітяни з усієї країни змагалися за звання  авторів кращих вправ, що не тільки точним наукам, але й розвивають у школярів навички критичного мислення та розпізнавання інформаційних маніпуляцій. І ось обрані переможці конкурсу " STEM та медіаграмотність: навчись аналізувати світ", чиї інноваційні підходи відкривають новий рівень навчання для сучасної школи.
  Серед поданих 58 заявок журі відібрало 15 найкращих вправ , які не лише відповідають навчальним цілям, а й відкривають перед учнями двері до критичного аналізу інформації. Учителька мистецтва нашої щколи, Наталія Кузьменко в числі переможців з вправою " Ефект ілюзії правди".
  Ті, кому вдалося вразити журі, отримають дипломи від АУП та МОН України і гонорари. Але головний приз - це внесок у розвиток свідомого покоління, яке вже завтра не повірить у черговий фейк.
  Усі вправи будуть опубліковані на Порталі медіаосвіти та медіаграмотності АУП, що дозволить бажаючим користуватися ними для розвитку критичного мислення серед учнів. Кожна вправа - це зразок того, як можна ефективно інтегрувати медіаграмотність у навчання та виховання покоління, яке легко розпізнає маніпуляції.

Шкільна Art- galery

 
  Цими днями в нашій школі відкрилась арт- галерея дитячих робіт розгорнулася виставтка до " Дня Українського козацтва". 
 Дитячий малюнок, сам процес малювання- це частка духовного життя дитини. І, як говорив Сухомлинський: "Діти не просто переносять на папір щось з навколишнього світу, а живуть у цьому світі, входять у нього, як творці краси, дістаючи насолоду від неї".
   Понад рік шкільна Art -gallery розпочала своє існування в онлайн режимі на сайті закладу. Запрошуємо відвідати нашу галерею за покликанням Art- gallery
SCAN  ME


середа, 13 листопада 2024 р.

Діяльнісний підхід

 
   Кубізм - авангардна течія в образотворчому мистецтві початку XX ст, яка передувала абстрактному мистецтву. Кубізму притаманні підкреслено геометризовані форми. прагнення подрібнити об'єкти на стереометричні складові.  Кубізм мав бути мистецтвом, котре, за словами Пабло Пікассо, відтворює світ не таким, яким бачить його мистець, а  таким, яким він його мислить.
  Учні 9 -их класів спробували себе в стилі авангардного мистецтва початку XX ст. Створювали картину в одному з напрямків кубізму - колаж.



Діяльнісний підхід з набором Tinkering toolkit.

 

 Створюємо динамічну репродукцію відомого твору мистецтва за допомогою набору Tinkering toolkit. Те, як художник рухає пензлем і навіть іноді своїм тілом, впливає на загальний вигляд роботи. Дуже часто на художніх полотнах зображують рух, щоб додати картині реалістичності.
  Вінсент ван Гог " Зоряна ніч" в інтерпретації п'ятикласників. Вчимося  діяти творчо, виявляти ініціативність, приймати рішення, застосовувати дизайн мислення.


неділя, 10 листопада 2024 р.

Розвиток дизайн - мислення на уроці мистецтва

    Сучасне мистецтво завжди шукає нові шляхи для вираження ідей і емоцій. Освоюємо художню техніку, в якій на одній поверхні поєднуються різноманітні матеріали, текстури та зображення для створення єдиного твору - працюємо над проєктом " Колаж". 
    Розвиваємо дизайн -мислення на уроці мистецтва в 5-их класах. Найважливіша частина цього проєкту- ідея і ніяких творчих обмежень.






Цифрове мистецтво

 

    Прогрес не стає на місці. Щодня у світі щось змінюється і покращується, а людству треба слідкувати за технологіями і відповідати сучасним трендам і запитам.  Під впливом нових технологій на мистецьке середовище виник феномен під назвою цифрове мистецтво. Вчимося творчо застосовувати традиційні і сучасні технології на уроках мистецтва. 
    Розмальовуємо цифрову картину Клода Моне "Соняхи" в стилі імпресіонізм.