пʼятниця, 29 березня 2024 р.

Інтеграція медіаграмотності і мистецта

     Академія Української Преси в партнерстві з Директоратом дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України запрошує освітян  до участі в розробці вправ/занять для Тулбоксу для вчителів (уроки вправи, заняття, в які інтегровані елементи медіаграмотності). Започатковано окрему рубрику «Медіаосвіта в умовах воєнних дій». Розміщений контент буде у вільному доступі для всіх зацікавлених освітян. Також щороку АУП оголошує  Всеукраїнський конкурс на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності. 
    Найкращі 10 розробок відзначаються авторськими гонорарами. Вправи  переможців  розміщуються на Тулбоксі  уроків медіаграмотності вчителів. Напрацювання можна вільно використовувати у межах викладання різних предметів у школах.
Вправа 1. “Різдвяні дива в картинах українських митців” Вправа нагороджена спеціальним дипломом за креативний підхід до інтеграції та викладання медіаосвіти. Якщо ви скористаєтесі вправою і заповните анкету, отримаєтеелектронний сертифікат щодо підвищення кваліфікації.
Мета вправи/заняття: розвивати критичне мислення, уміння сприймати та  аналізувати зображене на картині, добирати й опрацьовувати художню інформацію для пізнання творів мистецтва, проводити пошуково-дослідницьку  діяльність із застосуванням цифрових технологій( вміння користуватися QR кодом), вікіпедією, інформацією в  джерелах декількох інтернет видань.
Вправа1

Вправа 2  Web-квест "Розумій та аналізуй" - тренування відповідального сприйняття, осмислення та застосування інформації, яку ми споживаємо.(вправа 2)
Вправа 2 (веб- квест)

Вправа 3. Звідки ви це знаєте?(фактчекінг).   Пісні  «запозичені» в України 
Мета вправи/заняття: розвивати критичне мислення, уміння сприймати та  аналізувати тексти, добирати й опрацьовувати  інформацію для пізнання творів, розрізняти  сайти-одноденки для поширення даних, які були комусь ситуативно вигідні,  проводити пошуково-дослідницьку  діяльність із застосуванням цифрових технологій( вміння користуватися QR кодом), вікіпедією, інформацією в  джерелах декількох інтернет видань, мислити критично, щоб не стати жертвою або навіть джерелом неправдивих новин.

Вправа 4 Як світові музеї повертають відомих митців Україні.
Вправа для учнів 9-10 класів, щоб підтримати і долучитися до процесу, що покликаний переосмислити неправильне визначення українського мистецтва та української спадщини, її тотального маркування як російської, зміни в підписах стін до картин в музеях світу

Запис  прямого ефіру заняття з мистецтва з елементами медіаграмотності.


                                         




Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.