пʼятниця, 24 січня 2025 р.

На допомогу музичному керівнику. Казки-шумівки

 
   У центрі дошкільної освіти сьогодні – дитина, розкриття її індивідуальності та неповторності, її здатності знайти себе в суспільстві та навколишній дійсності.  Емоційний стан дитини проявляється в музичному досвіді та  творчості. Формування кожного  з елементів музичної культури дитини є предметом освітньої діяльності музичного керівника.
 Казка – це найулюбленіша і найдоступніша форма навчання дошкільнят, а в поєднанні з музичною діяльністю збагачує духовний світ дитини, впливає на розвиток її творчих здібностей.
     Казки -шумівки для дошкільників познайомлять дітей як з казками, так і з світом музики та музичних інструментів. Сьогодні  актуальною проблемою  в дошкільному віці є розвиток уваги та мовленевої діяльності.  Цей вид музичного заняття формує у дітей здатність до звукосприйняття і звуконаслідування.  Вчить співвідносити звуковий супровід зі змістом історії, розвиває увагу та здатність до співпраці, розкриває уяву та фантазію, надає позитивні емоції. 
  В посібнику подана збірка казочок за мотивами В. Сухомлинського, створені ШІ, віршів Н.Забіли, Ю.Будяка з  шумовим оформленням для різних вікових категорій дошкільників.  Даний посібник допоможе організувати роботу музичного керівника в змістовій  лінії «Мистецтво» - звукосприйняття і звуконаслідування.
  Поданий матеріал враховує між предметні  зв’язки та інтеграцію, допоможе навчати дітей діяти творчо і самостійно, враховуючи індивідуальні особливості дітей, їхні інтереси.
    Посібник  " Казки-шумівки" розрахований для музичних керівників, які прагнуть використовувати  інноваційні засоби та підходи на музичному занятті,  спонукати  розвиток дрібної моторики, слухової пам'яті та фантазії, усне мовлення  у дітей від 2 до 6 років.

 

пʼятниця, 3 січня 2025 р.

Медіаграмотність на уроках мистецтва .


    Медіаграмотність – це важлива складова сучасної освіти, яку можна інтегрувати навіть на уроках мистецтва. Це дає змогу учням не просто володіти інформацією, а безпечно її використовувати, відбирати корисну інформацію з щоденного потоку інформації, знаходити новий контент, створювати нові повідомлення, моделювати, засвоювати повідомлення, аналізувати фейкові новини, відрізняти їх від справжніх, з різних джерел.
Медіаосвіта  спрямована на формування в учнів навичок критичного мислення, аналізу інформації, творчого використання медійних інструментів та розуміння впливу медіа на суспільство і людину.
 Інтеграція медіаосвіти в предмет «Мистецтво» — це сучасний підхід, який формує гармонійно розвинену особистість, здатну мислити критично, творчо та відповідально. Вона допомагає підготовці молоді до реального інформаційного суспільства, де вміння аналізувати інформацію, критично оцінювати медійний контент, створювати власні творчі проекти та ефективно взаємодіяти в цифровому середовищі залишаються ключовими компетенціями для успішного життя та професійного розвитку.
  Через поєднання медіаосвіти та мистецтва учні можуть вивчати соціальні, культурні та історичні явища. Наприклад, як медіа впливають на популяризацію мистецьких течій, переосмислення  неправильного визначення українського мистецтва та української спадщини, її тотального маркування як російської, зміни в підписах стін до картин в музеях світу
   
 Посібник "Медіаграмотність  на уроках мистецтва . Конспект уроків" розрахований для педагогів, які прагнуть використовувати  інноваційні засоби та підходи у викладанні мистецтва,  проводити нестандартні  уроки, спонукати учнів до дослідницької діяльності, розвиваючи медіаграмотність.