вівторок, 31 жовтня 2023 р.
Проєкт Tinkering toolkit "Навчаймося діяльнісно"
понеділок, 30 жовтня 2023 р.
Сучасні інструменти підвищення ефективності уроку - освітній ресурс WORDWALL
WordWall (стіна слів – англ.) – багатофункціональний інструмент, що допомагає вирішити одне з головних завдань – підвищити мотивацію учнів, активізувати їх пізнавальну діяльність.
Середовище Wordwall можна використовувати не лише для створення дидактичних вправ, завдань та ігор, що з легкістю відтворюються на комп'ютері, планшеті, телефоні чи інтерактивній дошці, а й матеріалів для роздруку. Друкувати заготовки можна з сайту або завантажити у вигляді файлу PDF, а використовувати як додаток до гри чи як окрему вправу. Сервіс Wordwall є сучасним інструментом для зацікавленості учнів і урізноманітнення власного уроку.
неділя, 29 жовтня 2023 р.
Освітні ноу-хау та інноваційні лайфхаки.Чек - лист для успішного навчання
Статистика показує, що людина за першу годину забуває 60% отриманої інформації. На жаль, неможливо тримати все в голові, тому важливі речі краще записувати. Контролювати виконання завдань можна за допомогою інструментів. Розглянемо один з ефективних способів самоперевірки.
Що таке чек-лист?
Чек-лист — це контрольний список дій, який допомагає систематизувати роботу, уникнути помилок і відстежувати процес. Подібна інструкція економить час, позбавляючи голову зайвого навантаження.
Два типи check-list розрізняються за призначенням:
1.«Прочитав — зробив». Документ із прописаними діями, які слід по черзі виконати. Тут немає чекбоксів для позначки «виконано». Такий список нагадує кулінарний рецепт, де потрібно дотримуватися інструкції в приготуванні страви. 2. «Зробив — відмітив». Формат містить спеціальні комірки для того, щоб відзначити дію як виконану. Такий шаблон чек аркуша включає дії в довільному порядку, послідовність не має значення. Це може бути список дій необхідних для виконання учнівського проєкту, аналізу музичного твору, самоаналізу.
Чек-листи- це
корисна інструкція, яка виконує такі функції:
Інструмент мотивації. Кажуть, «великого слона легше їсти по шматочках». У такому випадку, check-list розбиває цього “страшного” слона — глобальне завдання — на дрібні шматочки. Такий метод допомагає подолати страх перед труднощами та швидше прийняти виклик — виконати дію та отримати результат.
-домашнього завдвння;
-перевірки набутих знань;
-цікавої виховної години;
- рефлексії
![]() |
Чек лист до теми "Походження мистецтва" 5 клас. Проєкт " Створення шумового інструменту". |
![]() |
![]() |
9 клас робота над проєктом "Німе кіно". |
Інновації сучасної педагогічної майстерні. Пазли, як одна з родзинок уроку
Пазли - це багатофункціональний матеріал для розвитку дитини. Коли учень збирає з декількох частин картинку, у нього розвивається фантазія, дрібна моторика рук, концентрування уваги і сприйняття кольору. Крім того, ігри сприяють розвитку дуяви та пам'яті. Також учень навчається самостійно приймати рішення. Пазли можна збирати індивідуально та разом у групі, це зближує учасників, це змушує їх думати, вирішувати проблеми, приймати рішення колективно!
JigsawPlanet - онлайн сервіс для генерації пазлів (puzzle -мозаїка) з вихідних графічних зображень (фотографій). Створені роботи можна зберігати на сторінках сайтів у вигляді альбомів і як окремі роботи. Можна завантажити своє зображення, задати ступінь складності не тільки за кількістю елементів, але і по можливості повернути пазл. В пазлі також можна використати ребус з зашифрованою темою уроку, додати мудрі вислови та цитати відомих письменників.
Саме для формування образного мислення в учнів, варто на уроках складати пазли, колажі, що є особливо цінним в роботі з учнями середнього шкільного віку, коли в дітей переважає наочно-образне мислення.
Сайт http://www.jigsawplanet.com/ є найбільш доступний та зручний для формування пазлів, реєстрації не потребує.
https://www.jigsawplanet.com/kyza
Хочеш бути успішним і розумним - тренуй мозок!
Нейрогімнастика – це прості та приємні рухи для забезпечення цілісної роботи мозку. Ці вправи покращують розумову діяльність, допомагають полегшити навчання, розвинути мовленнєві функції, засвоєння різноманітних навичок, підвищують розумову працездатність, стійкість уваги, а також сприяють цілісному розвитку мозку, синхронізації роботи півкуль, оптимізації когнітивних та афективних функцій.
Інноваційне навчання - штучний інтелект (ШІ) на уроках мистецтва
Всі люди малюють. Хтось більше, хтось менше

Виховуємо учнів-новаторів за допомогою STEAM
Розробляючи моделі, створюючи проекти, діти аналізують інформацію, співвідносять її з наявним досвідом і знаннями. Це формує в них упевненість у власних силах, переконаність у тому, що вони зможуть за необхідності вирішити складні проблеми.
Основою STEAM-освіти є проєктна діяльність і застосування методики дизайн-мислення. Дизайн-мислення це процес, що сприяє пошуку різних неординарних рішень, які можна застосувати в будь-якій життєвій сфері. А рішення ґрунтуються на творчому процесі. Дизайн-мислення здебільшого передбачає не аналітичний, а творчий спосіб вирішення завдань.
Мистецтво через призму фізики. STEAM урок «Балансуючий клоун», НУШ 5 клас Мистецтво, тема «Цирк- мистецтво сповнене радості».
Інноваційні методи навчання: ВЕБ КВЕСТ на уроках мистецтва
Веб квест – це поєднання завдання, що містить проблему, із рольовою грою. Для вирішення цього завдання учням необхідно самостійно шукати матеріали у всесвітній павутині, давати відповіді, знаходити ключі.
У сучасному освітньому процесі веб квест:
- урізноманітнює навчальну діяльність учнів;- активізує пізнавальну діяльність учнів;
- розширює сферу інтересів учнів;
- вебквест – це новітня форма навчання учнів із залученням інтернет-технологій.
цікавими для школярів.
Вебквест " Винаходи українців які відомі світові"