Статистика показує, що людина за першу годину забуває 60% отриманої інформації. На жаль, неможливо тримати все в голові, тому важливі речі краще записувати. Контролювати виконання завдань можна за допомогою інструментів. Розглянемо один з ефективних способів самоперевірки.
Що таке чек-лист?
Чек-лист — це контрольний список дій, який допомагає систематизувати роботу, уникнути помилок і відстежувати процес. Подібна інструкція економить час, позбавляючи голову зайвого навантаження.
Два типи check-list розрізняються за призначенням:
1.«Прочитав — зробив». Документ із прописаними діями, які слід по черзі виконати. Тут немає чекбоксів для позначки «виконано». Такий список нагадує кулінарний рецепт, де потрібно дотримуватися інструкції в приготуванні страви. 2. «Зробив — відмітив». Формат містить спеціальні комірки для того, щоб відзначити дію як виконану. Такий шаблон чек аркуша включає дії в довільному порядку, послідовність не має значення. Це може бути список дій необхідних для виконання учнівського проєкту, аналізу музичного твору, самоаналізу.
Чек-листи- це
корисна інструкція, яка виконує такі функції:
Інструмент мотивації. Кажуть, «великого слона легше їсти по шматочках». У такому випадку, check-list розбиває цього “страшного” слона — глобальне завдання — на дрібні шматочки. Такий метод допомагає подолати страх перед труднощами та швидше прийняти виклик — виконати дію та отримати результат.
-домашнього завдвння;
-перевірки набутих знань;
-цікавої виховної години;
- рефлексії
![]() |
Чек лист до теми "Походження мистецтва" 5 клас. Проєкт " Створення шумового інструменту". |
![]() |
![]() |
9 клас робота над проєктом "Німе кіно". |
Немає коментарів:
Дописати коментар